رونمایی از ۷ محصول استراتژیک و فناورانه در حوزه بهداشت و سلامت

 
به گزارش ايسنا –  «نانو هیدروکسی آپاتیت کربناته نانوساختار» محصول توليدي شرکت دانش بنیان پردیس پژوهش فناوران یزد(آپاتک) بود كه در اين مراسم كه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، رونمايي شد.

اين محصول استراتژيك به دلیل سازگاری زیستی، زیست فعالی و قابلیت اطمینان کاربردی در بدن، به طور گسترده برای کاربردهای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود.

«سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم رونمایی از این هفت محصول فناورانه بیان کرد: امروز شاهد رونمایی بخش کوچکی از همکاری‌های معاونت علمی و وزارت بهداشت هستیم که با نمایش این محصولات ارائه شد.

وي افزود: معاونت علمی به صورت جدی در حوزه بهداشت، تجهیزات بهداشتی و دارو مشغول فعالیت است به گونه ای که سال گذشته بیشترین اعتبارات را به توسعه فناوری‌های این حوزه تعلق دادیم. همچنین رقم قابل توجهی با بستن قرار داد برای تولید محصولات دارویی و داروهای جدید در حوزه بیوتکنولوژی و شیمیایی اختصاص یافت. 

ستاری ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان که بسیاری از آنها نوپا هستند با فعالیت خود آینده این حوزه را تضمین می‌کنند تا با ورود محصولات فناورانه آنها به جامعه زندگی تک تک افراد بهبود و ارتقا یابد. همچنین اشتغالزایی که به واسطه فعالیت این شرکت ها ایجاد می شود قابل توجه است. 

براساس این گزارش، دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دستگاه اتوکلاو سریع رومیزی، دستگاه لامپ نوری مرئی میکروب کشی، دستگاه فشار هوایی مثبت دو سطح بای پپ، ، ماده اولیه دارویی سیتاگلیپتین و هلیوم مایع ديگر محصولاتی بودند که در این مراسم رونمایی شدند. 

با تولید این محصولات تلاش محققان و فناوران ایرانی به بار نشست و  این محصولات پیشرفته ایران ساخت در حوزه بهداشت سلامت پس از تولید وارد بازار شده‌اند.

.
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
2020 © ,تمام حقوق برای شرکت پردیس پژوهش فناوران یزد محفوظ است.

Search